Fotografia ślubna - przygotowania
 
 
Fotografie są jedną z ważniejszych pamiątek ze ślubu. Przypominają nam w telegraficznym skrócie przebieg tego dnia, emocje, a nawet pokazują, coś co umknęło naszej uwadze, bo jako Młoda Para skupieni byliśmy na sobie. Fotorelację dzielimy na cztery części: przygotowania, ceremonię, wesele oraz plener. W tym artykule chciałbym się skupić na pierwszej z nich. 
 
Przygotowania mają miejsce na ogół w Waszych mieszkaniach lub domach rodzinnych. Tylko nieliczne pary decydują się na wynajęcie stylowych pokoi hotelowych, ale nawet jeżeli Was na nie nie stać, nie oznacza to, że te zdjęcia od razu trzeba przekreślić.
 
Na samym początku zastanówcie się na kim ma skupić uwagę fotograf ślubny w trakcie przygotowań, czy będziecie obecni oboje, czy tylko jedna osoba - na ogół Panna Młoda. Fotograf ślubny może towarzyszyć Wam drogie Panie w trakcie wizyty u fryzjera i makijażystki. Poinformujcie ich wówczas o tym, żeby też mogli się odpowiednio przygotować i nie przyszli w "wyciągniętym" dresie. Obecnie coraz bardziej popularne są takie usługi w formie mobilnej, więc zarówno fryzura, jak i makijaż jest robiony u Was w domu, co znacznie ułatwia planowanie, a Wy razem z fotografem nie musicie krążyć po mieście i tracić czas.
 
Kilka dni przed obejrzyjcie mieszkanie, szczególnie pokój w którym odbędzie się stylizacja oraz w którym będziecie się ubierać pod kątem "tła do zdjęć". Wynieście do piwnicy telewizor Rubin, który babcia z sentymentu trzyma na szafie, ogarnicje papiery na biurku, pochowajcie ubrania, ograniczcie zbiór przytulanek z podstawówki. Ogólnie wprowadźcie ład, pochowajcie wszystkie zbędne rzeczy i ustawcie wszystko w należytym porządku. Im mniej rzeczy na wierzchu tym lepiej. 
 
Warto też zawczasu przygotować parę drobiazgów, które na pewno się przydadzą:
- elegancki flakonik perfum
- szminka
- pilniczek do paznokci
- stylowe lusterko
- paletka cieni do powiek
 
Suknię ślubną i garnitur powieście na ładnych wieszakach i wyeksponujcie. Niech Wasze ubrania na ten dzień nie wiszą z ubraniami reszty rodziny, nawet jeżeli nie życzycie sobie by fotograf ślubny był obecny w trakcie przebierania. Biżuterię, pasek, muchę / krawat, spinki do mankietów, obrączki, podwiązkę, buty przygotujcie tak, aby fotograf miał możliwość zrobienia zdjęć detalom.
 
Do pomocy w zakładaniu Waszych strojów wyznaczcie jedną osobę. Nadmiar rąk zapinających Waszą suknię skutecznie ograniczy fotografowi przebicie się przez ten ludzki mur. Na pewno zostaniecie poproszone o poprawienie czegoś, ułożenie rąk w jakiejś pozie i nawet jeżeli wyda się to dziwne, bądż nienaturalne zaufajcie fotografowi, przecież dla Was jest to pierwszy ślub, a dla niego jeden z wielu. Ubieranie butów, zakładanie biżuterii, muchy, paska - wszystko zostanie uwiecznione.
 
Przygotowaniem błogosławieństwa zajmują się przede wszystkim rodzice. Poproście ich, żeby zadbali o porządek w miejscu w którym się ono odbędzie. Warto też wcześniej pokazać je fotografowi, aby mógł z Wami ustalić szczegóły.  
 
Wszystkie osoby, które będą obecne w Waszym domu w trakcie przygotowań poproście o schludny wygląd. Pamiętajcie, że nie musicie na każdym zdjęciu być ze stryjenką lub małym siostrzeńcem, bo ma takie słodkie dołeczki. Tego dnia to Wy jesteście gwiazdami i to przede wszystkim Was będzie miał na "muszce" fotograf ślubny.

Rezerwuj termin.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych osobowych przez Administratora danych osobowych zatrzymajwspomnienia.pl celem przekazania informacji na temat kontatku. Oświadczam, że zostałem poinformowany o dobrowolności podania danych, jak również o przysługujących prawach do dostępu do danych, możliwości ich poprawiania lub żądania ich usunięcia (Twoje dane osobowe przetwarzane są na podstawie Twojej zgody, tj. art. 6 ust. 1 pkt. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).czytaj całość >>